G1238E24B FS DC24V 0.60A 120X120X38mm 2-Wire Cooling Fan 12038mm
★★★★★ 5.0 21 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.osteopathymasters.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Model: G1238E24B FS Voltage: DC24V Current: 0.60A Size: 120X120X38mm Wire: 2-wire
  • Model:G1238E24B FS
  • Voltage:24VDC
  • Current:0.60A
  • Size:120x120x38mm
UPC 754131368163
Model G1238E24B FS
Voltage 24 Volts (DC)
Wattage 2 watts
Unit Count 1 Count
Part Number Lawrence.Brown
Manufacturer Lawrence.Brown
Material Type Copper
Cooling Method Air
Number of Items 1
Compatible Devices Desktop
Power Connector Type 2-Pin
Item Dimensions L x W x H 4.72"L x 1.5"W x 4.72"H
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
21 ratings | 9 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (19)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (2)